Jdi na obsah Jdi na menu
 


VICTORIAS SECRET

      JAK SE ZRODILA NEJLEPŠÍ ZNAČKA SVĚTA

Obrazek

Nejkrásnější pohled na ženu je z pohodlného křesla, když k vám ladným krokem přichází odložit pod roušku noci několik kousků Victoria’s Secret. Hedvábí stéká mezi prsty a hluboko v mysli s matematickou přesností vám tvary, křivky a barvy spouští endorfinové zemětřesení, v němž se jakýkoli záchvěv racionality propadá do nenávratna.

K tomuto okamžiku ničím nerušeného štěstí vedla nitka splétaná již třicet let. A na jejím počátku stál jediný muž, jehož dramatický příběh dodává mohutnému úspěchu značce Victoria’s Secret teskný a romantický rozměr v pozadí. O Ray Raymondovi a jeho manželce se toho příliš neví. Téměř to vypadá, že jejich život byl zacílen pro jediný den, kterého spolu vybírali spodní prádlo v rušném a neklidném prostředí nákupního střediska. Ray, jenž absolvoval Stanfordskou obchodní školu v Kalifornii, zde objevil niternou touhu otevřít obchod, v němž by ženy byly hýčkány a jejich sebevědomí by nebylo ubíjeno tuctovou konfekcí ve špinavých uličkách marketů.

Obrazek

A tak v roce 1977 Ray Raymond otevřel ve Stanfordském obchodním domě první salon Victoria’s Secret. Vstupní investici 80 000 dolarů pokryl z jedné poloviny bankovním úvěrem, tu druhou pak půjčkami od blízkých přátel. První rok společnost vydělala půl milionu dolarů, Ray narychlo otevřel další tři obchody VS a spustil katalogový prodej. V roce 1982 nerozvážně prodal malé impérium Victoria’s Secret o šesti obchodech s 42 stránkovým katalogem za 4 miliony dolarů budoucímu miliardáři Leslie Wexnerovi, který značku převedl pod správu své korporace The Limited Brands.

Obrazek

Ray zkusil své štěstí se založením sítě obchůdků s dětským zbožím. V roce 1986 ovšem vyhlásil bankrot s vědomím životní chyby, kterou v roce 1982 připustil. Manželé Raymondovi se rozvedli a v září roku 1993 Ray ukončil svůj život ve věku 47 let skokem ze San Franciského Golden Gate. Kde jeden příběh končí, druhý začíná. Z kraje devadesátých let se Victoria’s Secret stala v rukou Leslieho Wexnera největším prodejcem spodního prádla v Americe s obratem za magickou hranicí jedné miliardy dolarů.

Obrazek

Wexner, který byl a dosud je vášnivým sběratelem umění se silným vztahem k filantropii, vedl Victoria’s Secret během následujících patnácti let k rozkvětu do podoby více než jednoho tisíce prodejen luxusního a velmi dostupného prádla na území Spojených států amerických. První módní přehlídku značky z roku 1995 na Times Square sledovalo od televizních obrazovek 1,5 milionu diváků. Show z listopadu roku 2001, na které vystoupil jako host i operní klenot Andrea Bocelli, sledovalo ze svých domovů již 12,4 milionů milovníků Victoria’s Secret.

Celý módní svět se zahleděl do mužům dechberoucí formace nejkrásnějších modelek světa, které se staly tváří i tělem Victoria’s Secret. Dívky nazývané Angels vdechly značce vzrušující image a staly se inspirací všem, kdo se rozhodli stát zákazníky VS. A z velké části právě díky kontraktům s VS se mnohé dívky zařadily mezi Top 10 nejbohatších modelek na Zemi, Gisele Bündchen, Adriana Lima, Karolína Kurková, Alessandra Ambrosio, Heidi Klum. Rok 2007 se stal šťastným ve znamení Victoria’s Secret i pro Marisu Miller.

Pokud ale pomineme veškerou marketingovou a mediální polevu, stejně uznáme, že prádlo od Victoria’s Secret na dlouho bude zářící ikonou nočních dobrodružství milionů zamilovaných párů. Oslava ženské krásy nebyla nikdy tolik opojná

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář